سلامی گرم خدمت تمامی رفقا و همراهان همیشگی گیم‌شات. این‌بار نیز با یک مجموعه مقالات چند قسمتی دیگر در خدمتتان هستیم و قصد داریم با فضایی کنایه‌آمیز و طنازانه‌تر، از برخی چیزهای ناچیز دورتان کنیم (!) با ما در ادامه همراه باشید.

حدود چندین ماه پیش در قسمت اول از مجموعه مقالات چند خط دلتنگی (روحش شاد!) درباره یکی از بازی‌های باب شده این روزها یعنی Clash Of Clans، متعلقین و متعلقاتش صحبت کردم و از چمبره‌‌زدن این عنوان روی علایق حذب باد بسیاری از دوستان خبر دادم. در این مقالات سعی بر این دارم تا کمی بیشتر از کم، عناوین موبایلی متنوع، اصطلاحا مَشتی (!) با انواع سبک، فاز و موضوع را تا حد زیادی به معرض نمایش و معرفی درآورم و ریشه یکی از چند صد نوع اعتیاد را شاید بدون شعار بخشکانم!

خیالتان راحت باشد در موسسه و کمپ ترک اعتیاد Clash گیم‌شات، قرار نیست به تخت بسته شوید و آن آلت قتاله هوشمند از دستتان جدا گردد! اتفاقا موبایل باید همراهتان باشد زیرا با تجویز بنده، این روند بازی درمانی را طی خواهید کرد. شاید برای خیلی‌ها سوال باشد که آخر مشکل تو با این بازی بیچاره چیست ای گیمر مشکل پسند و تند خوی؟

در جواب می‌گویم که مشکل فراوان است و این عنوان شاید بیچاره باشد (که چندان هم نیست) اما مسئله اصلی درون مملکت زیبا و گل و بلبل ما، نوع لجام گسیختگی مردم برای تجربه این عنوان، به حراج گذاشتن بازی، شخصیت خود و گیم، بازی را تبدیل به بت ساختن و چیزی جز این اثر را ندیدن و خیل عظیمی از مباحث گوناگون است که در ابعاد و موضوع این مقاله نمی‌گنجد.

قرار است در طی جلسات گوناگون، انواع سبک مختلف بازی را بر مبنای سلایق متعدد به خوردتان دهیم تا اگر روزی بدون برادران هفت‌خط Clash (به جز کوچیکه!) ماندید از فرط خماری روی صفحه نمایش و قاب گوشی خود برای یافتن رگ (به مخیله گیمری رجوع شود) نکوبید!

در اولین قسمت سراغ عناوین شوتر با چاشنی اکشن خواهیم رفت تا با نه گفتن به Call Of Duty های کال امروزی که هنگام اتمام شارژ باطری گوشی سراغش می‌روید و پس زدن خاندان Clash به تعدادی میانگین خوب موبایلی شوتر/اکشن در راستای نخستین قدم ترک برسیم! زیرا حدودا نیمی از مخاطبین این بازی دست و علاقه‌ای نسبتا وافر در کشتار و قتل عام در بازی‌ها دارند فقط طبق عادت همرنگی با اجتماع، صاحب فرهنگ گیمی شده و حال با ژستی جالب بادمجان می‌کارند، برجک علم می‌نمایند، به استخراج طلا اشتغال دارند و به بیزینس‌من‌هایی قهار تبدیل شده‌اند!

Into The Dead

Clash

دو پدیده فوق تکراری در صنعت گیم وجود داشته که کماکان جذاب است و با گذشت سال‌ها تازگی خاص خود را دارد. یکی صدای «جان چمپیون» (John Champion) و گزارش‌های منزجرکننده اما دوست‌داشتنی‌اش در مجموعه بازی‌های PES و دیگری موجوداتی کودن، خمار و شاید جهش یافته به‌نام زامبی! با مورد اول کار خاصی نداریم و روی صحبت با زامبی‌ها است. این موجودات به‌قدری در بازی‌های مختلف بر روی پلتفرم‌های گوناگون چمبره زده و محبوب شدند که حتی اگر با فاجعه‌ای نظیر RE: Operation Raccoon City هم مواجه باشیم، قطعا بخاطر زامبی‌ها بازی را با ارسال فحش و لعنت به‌ سازندگان تمام کردیم؛ نه بخاطر «لیان» و سایر رفقا!

بازی Into The Dead یک اکشن زامبی‌محور با مکانیک‌های شوتر و تیراندازی است که می‌تواند از جایگزین‌های خوب برای مخدر مذکور باشد. بازی در یک محیط پساآخرالزمانی با المان‌های سبک بقا ساخته شده که در آن می‌بایست با دویدن و حرکت در اماکن مختلف زامبی‌های پیش رو را دور بزنید، با آغوشی باز جویده شوید یا کمی خشن‌تر باشید و با اسلحه‌های سبک و سنگین مانند اره برقی اندام‌های بیرونی و درونی این موجودات را همراه بخشی از اقوام به یک‌دیگر پیوند بزنید! Into The Dead دقیقا برای شما معتادین گرامی ساخته شده است. شمایی که قبل از ظهور رفیق ناباب (!) بهتر بازی می‌کردید و حال شاید به ناچار در منجلاب ور رفتن با صفحه نمایش موبایل و مباحث مزخرف راجع به این بازی قرار گرفته‌اید.

Clash

بیخیال Clash شوید؛ اینجا مبحث حول محور اره برقی، انواع مسلسل، چاقوی دسته زنجان و شکم در حال سفره شدن زامبی‌ها می‌چرخد!

به‌جای آویزان بودن در کلن‌های فامیلی و انجام اعمالی نظیر مزه‌پراندن‌های نوشتاری، کمک به خواهران جنگجوی خانواده و مردانه اتک‌زدن یا بالعکس؛ تکیه‌کردن به دیوارهای تدافعی همسر فداکار آینده، قول انتظار برای فرا رسیدن روز آپگرید لِوِل (!) و این‌گونه رفتارهای کودکانه، کمی در محیط حرکت کنید، زامبی‌ها را قلع و قمع سازید و لذت بازی کردن را بچشید. گیم‌پلی بازی کاملا دست بازیکن را باز خواهد گذاشت و از پاشیده‌شدن خون در محیط با استفاده از سلاح‌های متعدد نمی‌هراسد. از کلت‌های کمری با خشاب محدود گرفته تا مسلسلی گردن‌کلفت، انتخاب‌ها برای طیف مختلف سلایق متغیر است. بازی نوعی رکوردزنی هم محسوب می‌گردد و در هر دور از مراحل داخل جنگلی تیره و آشوب‌زده خواهید دوید و تا پیش از خوابیدن شتر درب منزل، متراژ طی‌‌ شده و تعداد زامبی‌هایی که به قتل رساندید حساب می‌شود و به امتیازات اضافه خواهد شد. Into The Dead قطعا برای قدم اول ترک Clash خصوصا مصرف کننده‌های اکشن‌باز که به کار با اسلحه، خالی کردن خشاب و ترکانیدن مغز زامبی‌ها در چند ثانیه آن‌ هم درون یک عالم پساآخرالزمانی علاقه فراوانی دارند گزینه بسیار مناسبی بوده پس برای چند دقیقه افکار ثروتمند شدن از راه انداختن اکانت‌های درپیت خود را کنار بگذارید و به تجربه این بازی بشتابید!

 دانلود برای اندروید

Guns Of Boom

Clash

آهای Clash بازهای زبردست که دنبال بهانه می‌گردید برای بیخیال نشدن این بازی (!) ای دوست‌داران اکشن‌های پر جنب و جوش که می‌گویید عاشق سبک‌هایی مشابه Sunset Overdrive هستید اما از کجی روزگار، ایکس باکس وان دم دستتان نیست! اگر مشابهی موبایلی برایتان معرفی کنیم دست از سر اتک‌ زدن برخواهید داشت؟ خیر شما دنبال بهانه می‌گردید که بیشتر به این عنوان وابسته گردید اما کمپ ترک گیم‌شات منزل خواهرِ مادر نبوده و ما نیز با مراجعین خود متد‌های «سوسولیسم» را تمرین نخواهیم کرد! این‌جا قرار بر این است تا فرهنگی بیهوده را با لگد بیرون انداخته و با روشی کاملا دوستانه، نوع درست و حسابی‌اش را جای اندازیم.

بازی موبایلی Guns Of Boom یک شوتر/اکشن خوش ساخت اول شخص بوده که با مکانیک‌های مهیج و گیم‌پلی روان، روند ترک را تسریع می‌بخشد. در این بازی با قرار گرفتن در تیم‌هایی چند نفره (مانند عناوین شوتر شاخص) قرار خواهید گرفت و مبنای هر نبرد، جنگیدن در زمانی مشخص با احتساب تعداد کشته‌های تیم خودی و گروه مقابل است. گیم‌پلی بازی خوراک افرادی بوده که ساعت‌ها با چشم دوختن به صفحه نمایش، انگشتان خود را از فرط لمس نمودن برای Collect کردن آیتم‌های مختلف و ذوق‌زدگی لمس کردند! مبارزات از تنوع و سرعت بالایی برخوردار است و اگر اهل اکشن‌های شلوغ همراه با ضرباهنگ بالا باشید، این بازی گزینه مناسبی خواهد بود.

Clash

بزنید تیر خلاص را تا دیگر سر قیمت اکانت‌های آبکی خود روی یک‌دیگر اسلحه نکشند!

اسلحه‌های متنوع، ابزارآلات گوناگون جنگی با کارایی‌های متفاوت بخش مجزا و مفصل ارتقا توانایی و… از بخش‌های خوب بازی محسوب می‌گردد که می‌تواند موجب رضایت مخاطب شود. انیمیشن‌های پویا شخصیت‌ها همراه با تنوع محیط، دلیل خوبی است تا دست از سر آن رنگ سبز تکراری بردارید و چشمانتان را به فیلترهای رنگی دیگر نیز عادت دهید! Guns Of Boom یک عنوان جذاب و مهیج است که اگر طرفدار یک شوتر سریع با مکانیک‌های اکشن باشید، می‌توانید به عنوان دارویی موثر و میان وعده‌ای نسبتا قوی در دوران ترک روی آن حساب نمایید.

دانلود برای اندروید

Modern Combat 5: Blackout

Clash

پنجمین قسمت از سری بازی‌های محبوب Modern Combat پیشرفت‌های چشمگیر و قابل قبولی نسبت به شماره‌های پیشین خود داشته و از بهترین گزینه‌های ما برای مراجعین محسوب می‌گردد.

در ارتش آمریکا به عنوان یکی از سربازان حیاتی قرار خواهید گرفت و به مبارزه با تروریست‌ها و رقبا خواهید پرداخت. اگر نسخه‌های قبلی بازی را تجربه کرده باشید از گرافیک بالا و گیم‌پلی نسبتا گسترده این مجموعه خبردار هستید. پس اگر بهانه گرافیک را دلیلی کنید برای عدم ترک (در مرحله اکشن‌ها البته) و این بازی و مورد پیشنهادی بعدی را با تریژ قبای گیمرنما و آوخیته با Clash خود پیوند بزنید، قطعا از روش‌های کریتوس‌وارانه استفاده خواهم کرد! Modern Combat 5: Blackout یک عنوان کاملا سطح بالا برای عناوین اندرویدی محسوب می‌شود و کاملا توان جایگزینی در اوقات اتک زدن هنگام تماشای اکشن‌های آبکی هالیوودی را دارد زیرا هیچگاه نه چیزی از بازی خواهید فهمید نه از فیلم و فقط نیرویی بیهوده میان دست و چشمتان پمپاژ می‌گردد! پس چه بهتر که یک چیز را خالصانه انجام دهید تا چند چیز را طوطی‌وار.

Clash

فکر کنید آن دشمن پیچاره به قول خودتان دراگ است و شما قرار است با اتک زدن نابودی‌اش را جشن بگیرید. پس رگبار را ول نموده و بیخیال آن بازی لعنتی شوید!!

در پنجمین قسمت از بازی‌های Modern Combat با مبارزاتی عظیم‌تر همراه با جزییات بالا و ضرباهنگی سریع همراه می‌شوید که یادآور بخشی از خاطرات قبل از اعتیاد با Battlefield خواهد بود! انواع سلاح و تجهیزات نظامی مختلف برای بازی در نظر گرفته شده که هر یک، برای سلیقه و نوع سبک مبارزه خاصی طراحی گشته است و می‌تواند همگان را به پای خالی کردن تیربار روی دشمنان بنشاند. از گیم‌پلی خوب بازی که بگذریم، می‌رسیم به طراحی با کیفیت و گرافیک فنی قدرتمند بازی که شاید همین مورد مملو از کلیشه بتواند از چشم دوختن به آن نبردهای تکراری کمی دورتان کند! جزییات با کیفیت قابل قبولی طراحی شده‌اند و انفجارها، تخریب محیط و انیمیشن‌های مطلوب شخصیت‌ها هنگام شلوغی میادین مبارزه می‌تواند طرفداران یک شوتر تمام عیار را کاملا راضی سازد و خود موجب اعتیادی تازه گردد.

دانلود برای اندروید

After pulse

Clash

و اما می‌رسیم به آخرین عنوان نخستین قسمت ازمراحل درمان و ترک یعنی بازی After Pulse.

علاقه‌مندان به سبک شوتر/اکشن سوم شخص روی تلفن‌های همراه، حتی از بازی‌های اول شخص نیز بیشتر است. این علاقه وافر بازیکنان چندسالی می‌شود که تبدیل به بستری برای برخی سازندگان منفعت‌طلب گشته (که نمی‌دانم اسم خزعبلات‌شان را می‌توان بازی گذاشت یا خیر) و اکثر مخاطبین ناچار نیز بخاطر کمبود قدرت سخت افزاری و عدم شناخت بازی‌ها، روزانه به تعداد دانلود این عناوین اضافه می‌کنند.

بازی After Pulse بر خلاف دیگر آثار این فهرست مدت آنچنان زیادی از انتشارش نمی‌گذرد و با توجه به همین زمان نسبتا کم از تاریخ عرضه، توانسته مخاطبین فراوانی را در نقاط مختلف دنیا از آن خود سازد.

هیچ بهانه‌ای برای تجربه نکردن این بازی قابل قبول نیست مگر وجود اینترنتی حلبی و سخت افزاری از رده خارج (که این دلایل شاید با پاک نمودن کلش‌ها تازه در دوره بررسی قرار گیرد!) After Pulse هر آن چیزی را که از یک شوتر سوم شخص موبایلی انتظار داشته باشید در خود دارد. داستان طبق معمول روایت‌گر حملات نیروهای ویژه به مقر یک‌دیگر و شکل‌گیری جنگ و جدال است! اما چیزی که بخواهد مخاطب را پای بازی بنشاند داستان نیست.

گیم‌پلی مخلوطی قابل قبول و سرگرم کننده از Spec Ops: The Line و شاید مقدار کمی Operation Flashpoint باشد و با اضافه نمودن المان‌هایی از خود، بسیار مهیج جلوه می‌کند. After Pulse بخاطر وجود محرک‌های قوی در خود، هفته‌ای سه‌بار بیشتر تجویز نمی‌شود زیرا با توجه به استعداد شما دوستان در اعتیاد لحظه‌ای، ترک دادن سر این عنوان دارای مکافاتی تازه خواهد بود!

Clash

حتی این نظامی جان بر کف نیز بخاطر اثبات خوبی بازی خود و ترک دادن شما کمر خم کرده است!

انواع مکانیک‌های آشنا در این سبک داخل گیم‌پلی گنجانیده شده است و اعمالی نظیر کاور گرفتن، تیراندازی در حین راه رفتن و… در بازی وجود دارد. می‌توانید سرباز تحت اختیار خود را با وجود امکانات نسبتا گسترده شخصی‌سازی کنید و با توجه به سلایق شخصی، تا دندان مسلح یا سبک‌تر و مخفیانه به میدان مبارزه روید.

علاوه‌بر گیم‌پلی خوب و جذاب بازی، After Pulse مانند Modern Combat 5 از گرافیکی بالا با نور پردازی و جزییات خوب بهره می‌برد. محیط‌های درون بازی دارای تنوع مکانی هستند و طراحی هر قسمت با توجه به حجم تقریبا معمولی دیتا، چشم نواز جلوه می‌نماید. اگر از علاقه‌مندان به یک شوتر خوش ساخت با زاویه دید سوم شخص همراه گرافیکی قوی هستید و در کمپ ترک گیم‌شات به قصد ترک انواع و اقسام Clash ورود کرده‌اید، بدون شک After Pulse عنوانی پیشنهادی از سوی ما بوده که در کنار مکمل‌های دیگر معرفی شده، می‌تواند یک هفته کامل سازتان را کوک کند!

دانلود برای اندروید

به پایان اولین قسمت از این مجموعه مقالات رسیدیم و سعی بر این بود تا در نخستین قدم، عناوین اکشن و شوتر موبایلی را با مضامین و گرافیک‌های مختلف معرفی نمایم تا طیف گسترده‌تری از سلایق مورد پوشش قرار گیرد.

نظرات و پیشنهادات خود را برای بهبود این بخش با ما در میان بگذارید و اگر قصد ترک هر نوع Clash به سرتان خطور کرده و یا روش‌های درمانی موثری را می‌شناسید، ما مشتاقانه و همراه با چاشنی طنز در خدمتیم!

 

‘ );
w.anetworkParams[ ad.id ] = ad;
d.write( ‘

ad

منبع
اشتراک گذاری
تمامی حقوق مطالب و قالب برای آنلاک رسمی و دائمی آیفون محفوظ است.